evde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanları

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler 2021

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

‘’ Araba almak isteyenler için bankalar kampanyalar yaparak araç kredisi vermektedirler. Sizde bankalardan finansal destek alarak sıfır ve ya 2.el araç alımı için kredi alabilirsiniz. Bu kredi başvurusunu yapmadan önce taşıt kredisi için dikkat etmeniz gereken bir takım şartlar vardır. ‘’ Vural Bey

Araba kredisi almak istiyorsanız önceliğiniz bankalar olmalıdır. Bankalar size alacağınız arabaya göre kredi hizmeti vermektedir. Kredi hizmeti sıfır ve 2.el araçlar için geçerlidir. Bu araba yaşı bankalara göre değişiklik gösterir. Bazı bankalar 5 yaşına kadar kredi kullanımına izin verirken bazı bankalarda 2.el araba yaşı 10 olabilmektedir. Seçtiğiniz bankaya başvurmadan önce bu şartı öğrenebilirsiniz. Araba kredisi almak isterseniz bazı banka şartlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca kendiniz için de dikkat etmeniz gereken şartlar vardır. Bugünkü yazımızda size taşıt kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler konumuzu yazacağız. Sizde taşıt kredisi almadan önce bu şartlara uyarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Araba Kredisi

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Taşıt kredisi almadan önce kendinize bir plan çıkartmalısınız. Bunların başında ödeme planı gelmektedir. Ödeme planınızı ayarladıktan sonra kredi başvurusuna başvurup kaç paralık araç alacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu planda gelir ve giderlerinizi ayarlamanız ve aylık ne kadar kredi ödeyebilir olduğunuzu çıkartabilirsiniz. Eğer sıfır araç alacaksanız gelir düzeyinizin iyi olması gerekmektedir. İkinci el araç alımları da tamamen bütçenize göre belirlenecektir. Bu yüzden ödeme planınızı tüm ayrıntısıyla hesaplamalısınız. Kredi borcunuzu ödemezseniz aldığınız arabanın icralık olma durumuna kadar gidebilmektedir.

Taşıt Kredi Çeşitleri

Bir çok banka taşıt kredisi vermektedir. Eğer sizde taşıt kredisi almak istiyorsanız en uygun kredi veren bankaları bulabilirsiniz. Her bankanın kendine özgü bir politikası vardır. Bu politikalar haricinde işlem yapamazlar. Kredi başvurusu yapmadan önce bankaların şartlarını öğrenmenizi öneririz. Banka haricinde eğer araç aldığınız firmanın anlaşmalı olduğu finans şirketleri varsa bu şirketlerden de araç kredisi alabilirsiniz. Bu şirketler özellikle sıfır km araçlarda avantajlı olabilmektedir. Bu yüzden en uygun bankayı bulduktan sonra kredi başvurunuzu yapınız.

Kredilerde istenilen evraklar alacağınız araca göre değişir. Sıfır km araçlarda proforma fatura istenirken 2.el araçlarda araç ruhsatı yeterli olabilmektedir. Ayrıca 2.el araç kredisi başvurusunda noter tasdikli sözleşme gereklidir. Taşıt kredileri bireysel krediler statüsüne girmektedir. Nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, gelir belgesi ile taşıt kredisine başvuru yapabilirsiniz. Eğer işletmeniz varsa Mali tablolar, imza sirküleri, vergi levhaları ve ticaret sicil gazetesi evrağınızla başvurmanız gerekmektedir.

Masraflar Nelerdir?

Araba kredisi kullandıran bankaların aldıkları masraf kredi tahsis ücretidir. Kredi tutarının binde 5’i kadar alınan bu ücret krediniz üzerine eklenecektir. Ayrıca BMSV ve KKDF adı altında da ücretler alınmaktadır. Bu ücretlerin geri ödemesini taksitlerinizi öderken yapmaktasınız.

Hepsi olmasa da bazı bankalar kredi kullandırırken arabaya kasko yaptırma zorunluluğu getirmektedir. Eğer bu bankanın bir kampanyası ve siz altına imza atmadıysanız yasal bir zorunluluk değildir. Ayrıca arabanıza zorunlu trafik sigortası yaptırmaktasınız.

Satın aldığınız araç taşıt kredisi ile alınmışsa banka araca ipotek koymaktadır. Siz borcunuzu ödeyesiye kadar bu ipotek kalkmamaktadır. Eğer borcunuzu öderseniz hiçbir sorun olmayacak ve borcunuz bittiğinde aynı gün içinde elektronik ortamdan üzerindeki rehin kaldırılacaktır.

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler 2021 1 – Background 51

Önemli Bilgiler

  • Eğer taşıt kredisi kullandınız ve krediden vazgeçmek istiyorsanız 14 gün süreniz vardır. 14 gün içinde bankaya başvurarak hiçbir ücret ödemeden kredinizi iptal edebilir ve arabanın üzerindeki rehini tekrar kaldırabilirsiniz.
  • Taşıt kredisi kullanacaklar 90 bin lira üzerinde araba alacaklarsa %70’i kadar, 90 bin altında araç alımlarında ise %50’sine kadar kredi kullanabilirler.
  • Taşıt kredileri en fazla 48 ay vade ile verilmektedir. Bu her bankada aynı vade ile verilir.
  • Taşıt kredisi kullanmak isteyenlerin kredi notu ve kredi sicili iyi olması gerekir. Kredi notu düşük olan kimseler kredi alamazlar.

Yukarıda sizlere Araba Kredisi Alırken Dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgiler verdik. Bir Önceki yazımız olan Kefilsiz 10 Bin TL Kredi adlı makalemizi ihtiyaçlarınız doğrusultusunda okuyarak kefilsiz 10 bin tl krediye başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki yorumlar kısmına soru, görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz. Yorumlar kısmında soracağınız sorular uzman kişiler tarafından cevaplandırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir