evde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanları

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? 2022

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

“Kredi kartı almanız için en önemli etken kredi sicilinizdir. Kredi siciliniz ve Kredi notunuz kötüyse kredi almanız imkansızdır. Bu yüzden bankalardan kredi kartı alırken öncelikle kredi notunuzun iyi seviyede olduğunu öğreniniz.” Ali Bey

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kartı alabilmek için kredi notu kaç olmalı diye merak eden vatandaşlarımız için bir araştırma yaptık ve bu konu hakkında sizlere bilgiler sunduk. Kredi kartı bildiğiniz gibi son zamanlarda artık kolay bir şekilde başvuru yapabileceğiniz ve kolay bir şekilde sahip olabileceğiniz bir alışveriş kartı olmuştur. Her bankanın kendine özel kredi kartı bulunmaktadır ve bu kredi kartlarının kendilerine özel kampanyaları vardır. Alacağınız kredi kartında yine de sizin kredi notunuz önemli olacaktır.

Kredi notu, Maaşınız, Düzenli Geliriniz ve banka çalışmalarınıza göre bankalar limit belirleyecektir. Sizde bu limitler dahilinde harcamalarınızı yapabilirsiniz. İlk kez kredi kartı alan müşteriler ise düşük limitli kredi kartı almaktadır. Bunun sebebi ise daha önce banka çalışmanızın olmadığı ve nasıl ödeme performansı göstereceğini görmediklerinden dolayıdır.

Bugün sizlere kredi kartı almak için kaç kredi notu olmalı ve nasıl başvuru yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilir ve kredi notunuz uygunsa kredi kartı başvurusu istediğiniz bankadan yapabilirsiniz.

<<< — Emekliye 65.000 TL 36 Ay Kredi İçin Tıkla — >>>

 

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu

Kredi notundan ziyade kredi sicilinizde sizin kredi kartı almanız için önemli bir etkendir. Eğer kredi siciliniz bozuk yani kısacası icralık bir durumunuz varsa hiçbir bankadan kredi kartı alamazsınız. Ama kredi notunuz 700 ve 800 civarında olup, banka sicilinizde sıkıntı yoksa bankalar size gelir durumunuza göre kredi kartı verebilirler. Kredi notu sıfır olan kişilerde kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Özellikle bu müşteriler, kendi maaş aldıkları şubeleri seçerlerse daha yüksek limitli kredi kartı alabilirler.

İnsanların kredi notları Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenir. Kişilerin risklerine, ödeme performansına göre, başvuru sayısına göre bu kredi notu güncellenir. Eğer kötü bir gidişat varsa hızlıca notunuz düşecektir. Ama eğer kredi notunuzda sıkıntı yoksa istediğiniz bankadan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. İyi bir şekilde sicilinizin olmasını ve istediğiniz bankalardan kredi kartı almak istiyorsanız en az kredi notunuzun 1300 olması gerekir. Bu kredi notu ile bankalardan kredi, kredi kartı gibi ürünleri sorunsuz ve anında onay alarak kullanırsınız.

Kredi kartı için kredi notu

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Alabilirim?

Kredi notu hesaplamalarında 0 ile 1900’e kadar not vardır. Siz ilk başladığınızda sıfır kredi notu ile başlarsınız. Daha sonra aldığınız kredi kartları ile bu notu yükseltmeye başlarsınız. Kredi kartı almak için kredi notuna gelecek olursak normal müşterilerde en az 1100 skorunuzun olması gerekir. Eğer gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız en az 1350 kredi notunuz olmalıdır.

Konut ve Taşıt kredilerinde ise 1100 puanın 1-2 puan altında olabilirsiniz. Yani 900 puana kadar kredi alma şansınız var. Ama devamlı düzenli ödemeleriniz var ve hatta bankaya başvurduğunuzda bile gecikmiş ödemelerinizi ödemezseniz banka sistemi otomatik olarak sizin kredinizi red eder. Bu yüzden bankalarla devamlı çalışmak istiyorsanız ve düzenli bir kredi skoruna sahip olmak istiyorsanız ödemelerinizi gününde yapmalısınız.

Ödeme gününüzü siz belirleyebilirsiniz. Kredi almadan ve ya kredi kartı almadan banka size bunu zaten soracaktır. Sormazlarsa bile maaş gününüzün 1-2 gün sonrasına ödemelerinizi denk getirebilirsiniz.

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Eğer kredi notunuz 1700 ve üzerindeyse çok iyi bir müşteri grubunda olursunuz. İstediğiniz bankadan yüksek limitli kredi ve yüksek limitli kredi kartları alabilirsiniz. Yalnız şunu söylemekte fayda vardır. Kredi notu zor yükselir ama hızlı düşer. Bu yüzden bir iki ödemedir bir şey olmaz diye düşünmeyin. Yeterince ödemelerinizi düzenli yapın.

Yukarıda sizlere kredi kartı almak için kredi notu kaç olmalı hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde bu bilgiler dahilinde kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız ilk tercih edeceğiniz bankalar Akbank, Denizbank, Vakıfbank, Odeabank ve QNB Finansbank olmalıdır. Ayrıca bir önceki konumuz olan Kredi Skorum Düşük Kredi Alabilir Miyim adlı makalemizi de okuyarak krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartı Almak için Kredi Notu Nasıl Yükselir ilgili videoyu izleyerek kredi skorunuzu yükseltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.