evde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanları

Konut Kredisi Faiz Oranları (Tüm Bankalar) 2021

Konut Kredisi Faiz Oranları (Tüm Bankalar)

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi faiz oranları düşüş göstermeye başlamıştır. Bildiğiniz gibi sene sonundaki yüksek faizler yüzünden kimse konut kredisi almaya cesaret edememiştir. 2021 yılı ile birlikte faizlerde düşüş meydana gelmiş ve bazı bankalar uygun faizle konut kredisi vermeye başlamıştır. Bu yazımızda sizlere konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler vereceğiz. En uygun bankaların konut kredisi şartları hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Her bankanın konut kredisi üzerinden çalışma prensibi farklılık göstermektedir. Bu yüzden kredi almadan önce size en uygun olan bankayı bulmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu yazımızla sizlere yardımcı olacağız. Şimdi isterseniz tüm bankaların konut kredisi faiz oranları ve karşılaştırmaları, konut kredisi şartları ve başvuru yapılan noktalar ile ilgili araştırmalarımıza geçelim.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faiz Oranı

Bankalar rekabet içinde oldukları için faiz oranlarında devamlı güncelleme yapmaktadırlar. En uygun faizle konut kredisi almak istiyorsanız bankaların şartlarına uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Ayrıca uygun faiz oranı veren bankadan maaş alıyorsanız size uygun özel kredi seçenekleri de mevcuttur. Ülkemizde en uygun konut kredisi veren bankalar genel olarak kamu bankalarıdır. Bazı özel bankalarda düşük faizle kredi imkanı sunmaktadır. Aşağıdaki tabloda bankaların faiz oranları ve kar payı oranlarını görebilirsiniz. Bankalardan faizsiz konut kredisi almak istiyorsanız katılım bankalarından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalar faiz yerine kar payı uygulamaktadırlar. İslami şartlara uygun ve helal kredi vermektedirler.

BANKA FAİZ ORANI
Ziraat Bankası Konut Kredisi %1.28
Halkbank Konut Kredisi %1.28
Vakıfbank Konut Kredisi %1.28
Kuveyt Türk Konut Kredisi %1.59 (Kar Payı)
İş Bankası Konut Kredisi %1.72
QNB Finansbank Konut Kredisi %2.06
Şekerbank Konut Kredisi %2.39
Garanti Bankası Konut Kredisi %1.65
ING Bank Konut Kredisi %1.65
ICBC Bank Konut Kredisi %1.60
Akbank Konut Kredisi %1.57
Ziraat Katılım Konut Kredisi %1.58 (Kar Payı)
Yapı Kredi Konut Kredisi %1.59
Denizbank Konut Kredisi %2.29
Albaraka Türk Katılım Konut Kredisi %1.89 (Kar Payı)
TEB Konut Kredisi %1.61
Odebank Konut Kredisi %1.99
Burgan Bank Konut Kredisi %2.13
Fibabanka Konut Kredisi %1.99
Alternatif Bank Konut Kredisi %2.79
Anadolu Bank Konut Kredisi %2.50
Emlak Bankası Konut Kredisi %1.90 (Kar Payı)

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Kredi Şartları

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası en uygun konut kredisi veren bankalardan birisidir. Alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası konut kredisi alırken bankanın uyguladığı şartlara uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Bankalardan dolayı icralık olmamanız ve kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir. Ayrıca özel sektör çalışanı iseniz en az 6 ay sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekir. Ziraat bankası konut kredisi başvurusu için evraklarınızla birlikte en yakın banka şubesine başvuru yapabilirsiniz. Bankaya giderken nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve alacağınız evin tapu fotokopisi ile birlikte ön başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank’tan konut kredisi almak istiyorsanız 5 farklı konut kredisi kampanyasından birini seçebilirsiniz. Halkbank konut kredisi ertelemeli kredi veren bankalardan birisidir. Halkbank üzerinden şehit ve gazi yakını iseniz uygun faiz oranları ile konut kredisi alabilirsiniz. Ayrıca diğer banka kredi ödemelerinizi bu bankaya transfer edebilirsiniz. Bu bankadan 15 yıllık vade ile konut kredisi alabilirsiniz. Ayrıca bu bankanın en uygun faiz oranlı kampanyası ise Halkbank Hesaplı Evim konut kredisidir. Krediye banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Şartları

Vakıfbank üzerinden kredi almak istiyorsanız şartlarına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Vakıfbank’ta ülkemizde kamu bankası olarak hizmet vermektedir. Ayrıca en uygun faizle konut kredisi veren bankaların başındadır. Hızlı onay, hızlı başvuru yapabileceğiniz bu bankadan şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank Uzun Vadeli Konut Kredisi

En uzun vadeli konut kredisi veren bankalardan birisi de Şekerbank’tır. Şekerbank’tan 30 yıllık konut kredisi alabilirsiniz. Yalnız en uygun konut kredisi 120 ay’dır. Hesaplamalarınızı ona göre yapmanızı öneririz. Şekerbank konut kredisi başvurusu yapmak için banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi taksitlerinizi azalan, artan ve ertelemeli olarak oluşturabilirsiniz.

Yukarıda sizlere konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan hesaplamanızı yaparak şubelerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Kimler Kefil Olamaz sayfasına giderek bu konu hakkında da bilgiler öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir