evde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanları

Kimler Kefil Olamaz, Kefil Olmak Krediye Engel Olur Mu?

Kimler Kefil Olamaz, Kefil Olmak Krediye Engel Olur Mu?

“Kefil olacak kişinin de kredi alacak kişi gibi kredi sicili ve kredi notu düzgün olması gerekmektedir. Bu yüzden kredi notu kötü olan kişiler kefil olsalar bile kefillikleri geçersiz sayılacaktır. Bir kefil olduğunuzda da, kefil için imza attığınız kredi miktarı kadar borçlanmanız olacaktır.” Vural Bey

Bazı ihtiyaç kredilerinde, konut kredilerinde ve diğer tüm kredilerde krediyi alacak kişinin sicil durumu ve ya gelir durumuna göre bankalar kefil istemektedirler. Kefil olmak bir mal ve ya ürünün alımında, ürünü alan kişinin ödeme yapmaması ve bu ürün için istenen ücreti ödemekle görevlendirilen kişidir. Bu yüzden tanıdığımdı, eşimdi, dostumdu deyip kefil olmamalısınız. Banka borçluluk ödenmediği zaman ilk önce kefilden borcu istemektedir. Krediyi alan kişiden daha çok hükmü bulunan kefil olmanın yararları ve zararları hakkında bilgiler vereceğiz. Kimler Kefil Olamaz, Kefil Olmak Krediye Engel Olur Mu? adlı yazımızı sizler için hazırladık. İşte Detaylar.

<<< — Denizbank Emekliye Kredi İçin Tıkla — >>>

Kimler Kefil Olamaz?

Bankalardan rahatça kredi almak için kefil ile kredi başvurusu yapmaktayız. Kefil ile başvuru yapılan krediler genellikle red olmayan ve sorunsuz olan kredilerdir. Yalnız her kefilin kefilliği de kabul olmaz. Örneğin, bir kefil buldunuz ve bu kefilin bankada sıkıntıları var ya da icralık olmuş. Bu kefilin kefaleti kabul olmamaktadır. Kefilinde sizin gibi bir sicili olması ve kredi notu yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca kefil olan kişi evliyse eşinden de eş rızası alınması gerekmektedir. Bu yüzden evli kişilerde eğer eş kefil olunmasını istemiyorsa bankadan kredi almanız imkansızdır.

Kefil olacak kişi düzenli bir gelir sahibi olmalı ve sigortası olmalıdır. Eğer bu şartları uygun değilse kefillik kabul olmaz. Bu yüzden kefil olacaksanız ve ya kefil bulacaksanız iyi bir araştırma yapmalısınız. Bankaların genellikle kabul ettiği kefillikler emekliler ve devlet memurlarıdır. Ayrıca uzun süre aynı iş yerinde çalışan ve kredi notu yüksek olan kişilerde kefil olabilmektedir. Eğer kefilsiz kredi istiyorsanız Kefilsiz Denizbank 10.000 TL Kredi Nasıl Alınır adlı konumuzu okuyabilir ve başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Kimler Kefil Olamaz, Kefil Olmak Krediye Engel Olur Mu? 1 – Background 74

Kefil Olmak Kredi Almak İçin Engel Olur mu?

Birisine kefil oldunuz ve bu kefillik yüzünden kendime kredi alabilir miyim diye soruyorsanız bu durum bazı durumlarda kredi verilmediğini gösterebilir. Örneğin kefil olduğunuz kişinin borçlanması yüksekse yani siz yüksek bir borca kefil olduysanız bankada riskli müşteri grubuna girersiniz. Ayrıca kefil olduğunuz kişi borçlarını düzensiz öder ve ya hiç ödemezse bu sizin banka sicilinize de işleyecektir ve her başvurunuzda karşınıza çıkacaktır. Bu yüzden tanıdığınız ve borcunu iyi ödeyebileceğini düşündüğünüz kişilere kefil olmanızı öneririz. Yoksa bir ihtiyaç olduğunda banka size kredi vermez.

Kefil olduğunuz kredi 90 gün boyunca ödenmediğinde icra takibi başlatılır. Bu icra takibi başlatıldığında sizde kırmızı kalem yani kara listeye girersiniz. Kefil olduğunuz kişiye kısa bir süre daha verirler ve bu kısa sürede borcunu yine ödemezse, tüm avukat masrafları ve banka borcunu sizden isterler. Eğer üzerinize kayıtlı ev, araba varsa banka bunlara el koyar ve borcunuzu sizde ödemezseniz banka mallarınızı satarak kredi borcunu öder. Kefillikte bir nevi kredi çekmişsiniz gibidir. Bu yüzden gerçekten detaylı araştırma yapmadan kefil olmayınız.

Ama eğer kefil olduğunuz kişi borcunu düzenli ödüyor ve size bir sıkıntı olmuyorsa sizde istediğiniz bankadan kredi alabilirsiniz. Borçlanması az da olsa, çok da olsa bir gecikme olmadığı sürece size bir zararı olmayacaktır. Ama kefil olduğunuz kredi yüzünden yüksek limitlerle kredi alamayabilirsiniz. Bunu da söylemek istiyoruz.

Yukarıda sizlere kimler kefil olamaz, kefil olmak kredi almaya engel olur mu hakkında bilgiler verdir. Eğer sizde kefil olmak istiyorsanız, eş rızasını alıp ve başınıza gelecek sıkıntıları öğrenip o şekilde kefil olabilirsiniz. Kredi ödenip ödenmediğini de www.findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Her ay kefil olduğunuz krediyi buradan takip edebilirsiniz. Ayrıca bu siteye üye olup kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz. Bir önceki konumuz olan SMS Kredisi Veren En Hızlı Bankalar Sıralaması yazımızı da okuyarak bu bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir