evde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanlarıevde ek iş ilanları

İhtiyaç Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler 2021

İhtiyaç Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

‘’ Bankalardan acil nakit ihtiyaçlarınızda finansal destek almak için ihtiyaç kredilerine başvuru yapmaktasınız. Eğer banka politikasına uygun bir kredi siciliniz varsa bu kredileri gelir belgesiz olarak da kullanabilirsiniz.‘’ Vural Bey

Acil para ihtiyacında aklımıza gelen ilk çare tabi ki bankalardır. Ülkemizde bulunan her bankanın kendine özel ihtiyaç kredisi kampanyası vardır. Sizde bu kredi kampanyalarından size uygun olanını seçerek kredi başvurusunda bulunmalısınız. Bankalardan ihtiyaç kredisi aldığınızda bankanın uyguladığı bir takım şartlar vardır. Bu şartlara uygun olursanız ancak bankadan kredi alabilirsiniz. Bugün sizlere ihtiyaç kredisi alırken dikkat etmeniz gerekenleri listeleyeceğiz. Yazımızı okuyarak kredi başvurusundan önce bu önerilerimizi dikkate alarak daha kolay bir başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Türü

İhtiyaç kredisi almadan önce türünü iyi seçmeniz gerekmektedir. Eğer emekliyseniz emekli kredilerine, banka borcu kapatmak için borç kapatma kredilerine , düğün, nişan gibi harcamalarında düğün kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Eğitim kredileri, tatil kredileri ve bir çok türü bulunmaktadır. Sizde öncelikle kredi türünü belirlerseniz kredi başvurunuzu daha kolay yapabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde vadenin de en fazla 36 ay olduğunu unutmayın.

Kredi Vadesi

Alacağınız kredinin vadesini daha başvurmadan önce belirleyebilirsiniz. İnternet sitelerinden kredi hesaplaması yaparak aylık ödeme gücünüze göre 36 aya kadar istediğiniz ay kadar vade yapabilirsiniz. Bu durumda ödemeleriniz gecikmez ve kredi notunuzu da bu sebeple korumuş olursunuz. Önceden yaptığınız ödeme planı ile bu durumu daha iyi analiz edebilirsiniz.

ihtiyaç kredisi

Banka Seçimi

Eğer bir bankadan maaş alıyor ve ya uzun süreli çalışmanızı bu banka üzerinden yapıyorsanız, ilk kredi başvurunuzu muhakkak bu bankadan yapmalısınız. Bankalar maaş alan müşterilerine özel faiz ve avantajlı kredi başvurusu imkanı sunmaktadır. Bu fırsatı değerlendirmek için bankanızla irtibata geçmelisiniz. Eğer bir banka çalışmanız yoksa kredi kartı kullandığınız banka ikinci seçeneğiniz olmalıdır. Eğer kredi kartınızı düzenli ödüyorsanız bankalar size özel krediler verebilirler.

Bankaları seçerken tüm kredi kampanyalarını ve faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz. Size en uygun krediyi bulduğunuzda bankanın kredi başvurusu seçeneklerini kullanarak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer sms ve internet üzerinden kredi başvurusu yaparsanız, gelir belgesiz, şubesiz, kefilsiz ve evraksız kredi kullanabilirsiniz. Bunu anca kredi başvurusu yapacağınız bankadan öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu

Asıl dikkat etmeniz en önemli konulardan biri de kredi notudur. Eğer kredi notunuz düşükse bankalardan hiçbir şekilde kredi ve kredi ürünü alamazsınız. Bankalardan kredi almak istiyorsanız iyi bir kredi notuna sahip olmalısınız. Eski banka çalışmalarınız ve ya şu an ki banka çalışmalarınız düzenliyse kredi notunuz düzgün olacaktır. Bunu öğrenmek için kredi notu sorgulama sitelerine başvurabilirsiniz. Ücret karşılığında öğrenebileceğiniz kredi notunu en iyi www.findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

ihtiyaç kredisi

İhtiyaç Kredisi Miktarı

Bütün bu özelliklere sahipseniz bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi alacağınız zaman en son dikkat etmeniz gereken durum ise ihtiyaç kredisi miktarınızdır. İhtiyaç kredisi miktarı tamamen ihtiyacınız kadar olmalıdır. Eğer fazla kredi alırsanız ödemenizde artacak ve geri ödenmemesi durumunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu yüzden ihtiyaç kredisi limitinizi siz belirleyin.

Kredi Ödemesi

Kredi başvurunuz onaylandığında sıra taksitleri ayarlamanıza gelecektir. Muhakkak maaş gününüze ayarlamanızı tavsiye ederiz. Bankalar sizin ödeme gününüzü iyi ayarlamanız için kredi çektikten 45 gün sonrasına ödeme gününüzü erteleme imkanı sunmaktadır. Sizde bu sebeple kredi gününüzü belirleyin ve her ay düzenli kredi ödemenizi yapmaya özen gösteriniz. Kredi ödemelerinizi 1 gün bile geciktirdiğiniz de banka faiz alacak ve bu durum kredi notunuza olumsuz etki edecektir. Eğer bu durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız bankalardaki borçlarınızı gününde ödemeniz gerekmektedir.

<<<<Krediler Hakkında Kategorimize gitmek için tıklayınız>>>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir